Mateřská škola, Brno - Bieblova 16

O NÁS

Historie naší mateřské školy sahá do roku 1970, kdy byla na adrese Bieblova 25 postavena jako jednotřídní, v okrajové části města Brna, Černých Polích. V roce 1976 byla přebudována na dvoutřídní. V listopadu 2019 byla jako svěřený majetek vrácena Magistrátu města Brna.

Budova mateřské školy na adrese Bieblova 16 je otevřena od 1. ledna 2014. Do roku 1993 sloužila jako mateřská škola. Poté byla na 20 let přenechána pro jiné účely a v druhé polovině roku 2013 se dočkala rozsáhlé kompletní rekonstrukce. Zateplení pláště, výměny oken a střechy a veškerého vnitřního vybavení. Samostatnou kapitolou byla renovace rozlehlé zahrady vybavené herními prvky, hřištěm a ekologickým koutkem. Stravu pro nás zajišťuje školní kuchyně Základní školy a Mateřské školy Brno, Merhautova 37, příspěvkové organizace a je k nám dovážena.

Kolem mateřské školy je zástavba jak rodinných domků, tak panelových domů. V okolí jsou rozmanité možnosti vycházek do přírody. Zřizovatelem naší mateřské školy je ÚMČ Brno – sever.

Mateřská škola vystupuje od 1.1.2003 jako samostatná příspěvková organizace. Kapacita naší školy je 96 dětí. Ve čtyřech částečně věkově oddělených třídách tyto děti vzdělává sedm učitelek a ředitelka. Zázemí chodu zajišťují čtyři provozní pracovnice.

PŘIHLÁŠENÍ

Grafika a aplikace:  Webové studio ALMEO   |   běží na  redakčním systému WebIdeal