Mateřská škola, Brno - Bieblova

O NÁS

      Budova Bieblova 25 byla postavena v roce 1970 jako jednotřídní, v okrajové části města Brna, Černých Polích. V roce 1976 byla přebudována na dvoutřídní. Z tohoto důvodu jsou třídy prostorově malé a variabilnost vnitřního vybavení je značně omezena. Každoročně se v rámci finančních možností renovují vnitřní i venkovní prostory. Součástí školy je vlastní kuchyň, kde je připravována strava pouze pro naše děti. K budově patří poměrně velká školní zahrada se vzrostlou zelení a herním vybavením, které však již neodpovídá současným bezpečnostním požadavkům a je potřeba je doplnit o nové, moderní prvky. 

      Budova Bieblova 16 je otevřena od 1. ledna 2014. Do roku 1993 sloužila jako mateřská škola. Poté byla na 20 let přenechána pro jiné účely a v druhé polovině roku 2013 se dočkala rozsáhlé kompletní rekonstrukce. Zateplení pláště, výměny oken a střechy a veškerého vnitřního vybavení. Samostatnou kapitolou byla renovace rozlehlé zahrady vybavené herními prvky, hřištěm a ekologickým koutkem. V současné chvíli splňuje tato budova nejpřísnější hygienické i prostorové požadavky pro výchovu předškolních dětí. Stravu pro tuto budovu zajišťuje školní kuchyně Merhautova a je k nám dovážena.

      V blízkém okolí mateřské školy je zástavba jak rodinných domků, tak panelových domů. V okolí jsou rozmanité možnosti vycházek (arboretum, parky, nákupní centrum, železniční trať, plavecký areál, louka, lesík, sportovní centrum…).  Technický stav budov zajišťuje zřizovatel, kterým je ÚMČ Brno – sever. MŠ vystupuje od 1.1.2003 jako samostatná příspěvková organizace.

 

      O 145 dětí, v šesti částečně věkově oddělených třídách, pečuje deset učitelek, ředitelka a sedm provozních pracovnic. Rodiče chápeme jako partnery školy. Mohou se kdykoliv účastnit každodenního provozu i aktivit školy. 

ANKETA

NOVINKY
Básnička Abeceda našich dětí


    Loučení s předškoláčky ze Slunečnic     A jako Adámek, Arnoštek a Anča, Bé jako na mikádo os... celý článek...
PŘIHLÁŠENÍ

GALERIE

Grafika a aplikace:  Webové studio ALMEO   |   běží na  redakčním systému WebIdeal