Mateřská škola, Brno - Bieblova

O NÁS

Budova Bieblova 25 byla postavena v roce 1970 jako jednotřídní, v okrajové části města Brna, Černých Polích. V roce 1976 byla přebudována na dvoutřídní. Dočasně je mimo provoz.

Budova Bieblova 16 je otevřena od 1. ledna 2014. Do roku 1993 sloužila jako mateřská škola. Poté byla na 20 let přenechána pro jiné účely a v druhé polovině roku 2013 se dočkala rozsáhlé kompletní rekonstrukce. Zateplení pláště, výměny oken a střechy a veškerého vnitřního vybavení. Samostatnou kapitolou byla renovace rozlehlé zahrady vybavené herními prvky, hřištěm a ekologickým koutkem. V současné chvíli splňuje tato budova nejpřísnější hygienické i prostorové požadavky pro výchovu předškolních dětí. Stravu pro tuto budovu zajišťuje školní kuchyně Merhautova a je k nám dovážena.

V blízkém okolí mateřské školy je zástavba jak rodinných domků, tak panelových domů.   okolí jsou rozmanité možnosti vycházek (arboretum, parky, nákupní centrum, železniční trať, plavecký areál, louka, lesík, sportovní centrum…).  Technický stav budov zajišťuje zřizovatel, kterým je ÚMČ Brno – sever. MŠ vystupuje od 1.1.2003 jako samostatná příspěvková organizace.

 

O 108 dětí, ve čtyřech částečně věkově oddělených třídách, pečuje sedm učitelek, ředitelka a čtyři provozní pracovnice. Rodiče chápeme jako partnery školy. Mohou se kdykoliv účastnit každodenního provozu i aktivit školy. 
ANKETA

NOVINKY
PŘIHLÁŠENÍ

GALERIE

Grafika a aplikace:  Webové studio ALMEO   |   běží na  redakčním systému WebIdeal